2010-10-28. Patalpino: Senis

2010 – 2011 metais laukia „tikra rusiška žiema“

2010 –...

Prognozuotojas: Rusijos meteorologai

Maskvos miesto valdžia reaguos į šalies sinoptikų prognozes, jog artėjanti žiema bus labai šalta. Rusijos sostinės merijoje ruošiamas priemonių planas galimoms „anomaliai šalto oro“ neigiamoms pasekmėms išvengti, penktadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė laikinai pirmojo mero pavaduotojos pareigas einanti Liudmila Švecova.

„Šią vasarą buvo anomalūs karščiai, ir mums teko sutelkti visas pastangas ir deramai reaguoti į situaciją. Negalime leisti, kad liktume nepasiruošę anomaliam šalčiui“, – sakė ji naujienų agentūrai.

Rusijos hidrometeorologinės tarnybos vadovas Aleksandras Frolovas prieš kelias dienas surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, kad Rusijos 2010 – 2011 metais laukia „tikra rusiška žiema“ su ilgai trunkančiais šalčių periodais.

„Artėjanti žiema bus normali rusiška žiema su ilgai trunkančiais šalčių laikotarpiais. Tai bus daugiametei normai artima šalta žiema, tačiau ne tokia rūsti, kaip praėjusioji“, – sakė jis. A. Frolovas pabrėžė, kad ši meteorologų prognozė tėra išankstinė.

Dar grėsmingesnę artėjančios žiemos prognozę paskelbė Lenkijos meteorologijos ir vandens ūkio instituto specialistai, praneša portalas „Rbcdaily.ru“. Lenkų klimatologas Michalas Kowalevskis tvirtina, kad dėl lėtėjančios Golfo srovės, saugančios Europą nuo Arkties speigų, ji sparčiai vėsta. Per pastaruosius kelerius metus Golfo srovė esą sulėtėjo 2 kartus. Mokslininko teigimu, tokių pokyčių pasekmes jau jaučia Skandinavijos šalys.

Kadangi sulėtėjusi Golfo srovė nespės kompensuoti Arkties vėjų genamų šalto oro masių, 2010 – 2011 m. žiema gali tapti pačia šalčiausia Europoje per pastarąjį tūkstantmetį, teigia M. Kowalevskis.

Tačiau tokios apokaliptinės prielaidos nepatvirtina NASA meteorologų atliekami stebėjimai: palydovinių matavimų duomenimis per paskutiniuosius 20 metų Golfo srovė tapo šiltesnė, teigiama pranešime.

Šaltinis: http://www.technologijos.lt/n/mokslas/geografija/straipsnis?name=S-15182&t=/121/316&l=2

Rezultatai:

Praėjusi žiema iš tikrųjų buvo su ilgai trunkančiais šalčių laikotarpiais, kaip ir prognozavo A. Frolovas.

Lankytojų prognozė:

Pritaria: 70% (272)
Prieštarauja: 30% (118)
Pasidalinkite:

Komentarai (7)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*
* Jonas  2011-02-25
jo sildymas yra monopolininku verslas :) bet ir ziemele sita ne is siltuju buvo ir sniego netruko kazkiek ir primena ta tikra rusiška žiema :)
* Citrinas  2011-02-17
Na, už šildymą mokėjom rekordines sumas, manau, ne tik dėl žiemos šaltumo :)
* Bobute  2011-02-17
Na kur jau Citrinai nebuvo manyciau sniego ir salcio buvo iki kaklo :) visus kastuvus ispirko ir uz siluma mokejom rekordines sumas... galima teigti kad pronoze jau pasitvirtino ;)
* Citrinas  2011-02-04
Kadangi jau liko tik vienas žiemos mėnuo, manau, kad nebus ji ypatingai šalta.
* Orinta  2010-12-11
A jus pabludot pamatysit bus salta ir salta ir kazin nors ir prisirengsi isvis gali buti salta
* Senis saltis  2010-11-04
O man visai patiktu
* Rasa  2010-10-28
Oj geriau nereikia nereikia
Apie mus | Susisiekime! | Reklama
Sprendimas: UAB Interprekyba © 2020 Prognozavo.lt.